کارگاه وسمینارها

برگزاری دوره توانمند سازی مدیران آژانس های خدمات گردشگری منطقه آزاد آبادان

4.8/5 - (24 امتیاز)

توانمند سازی مدیران آژانس های خدمات گردشگری

در تاریخ یازدهم و دوازدهم آذر ماه 1396 دوره اصول مدیریت و بازاریابی آژانس های خدمات گردشگری در محل سازمان منطقه آزاد ارمند ویژه مدیران و کارکنان آژانس های گردشگری آبادان و خرمشهر جهت توسعه گردشگری منطقه با تدریس حسین رحمتیان کارشناس و فعال گردشگری در عرصه صنعت هتلداری و گردشگری با محوریت روش های جذب گردشگر به منطقه برگزار گردید.

باید به عرض فعالان گردشگری برسانم واسطه های بازاریابی، کانال های توزیعی هستند که شامل آژانس های مسافرتی، برگزارکنندگان تورها، متخصصان سفر و اینترنت می شوند. هدف آن ها کمک به تولیدکنندگان خدمات است.

یک شرکت با استفاده از واسطه های کانال توزیع می تواند قدرت شبکه توزیع خود را گسترش دهد و به موقعیت بهتری در بازار مورد نظر دست پیدا کند. در نتیجه، تلاش های مختلف بازاریابی شبکه توزیع باعث افزایش تعداد مشتریان استفاده کننده از خدمات می شود و بدین ترتیب، درآمد کلی افزایش می یابد.

در این میان آژانس های مسافرتی از مهمترین بازیگران صنعت گردشگری می باشند که خدمات متنوعی را به مشتریان بخش گردشگری عرضه می کنند.این خدمات شامل برنامه های حمل و نقل، بسته های گردشگری، خدمات بیمه و اقامتگاه می شود. آژانس های مسافرتی بیشترین استفاده را در صنعت گردشگری دارند.

یک آژانس مسافرتی بابت فروش هر یک از محصولات کارمزدی را دریافت می کند که میزان این کارمزد به نوع محصول فروخته شده بستگی دارد.

با توجه به اینکه آژانس های منطقه بیشتر نیازمند جذب مسافر بودند تا توسعه، موارد ذیل در دوره گنجانده شده:

  • مفاهیم اولیه و پایه در صنعت گردشگری و آژانس ها (جهت ارزیابی مدرس از شرکت کنندگان در دوره آموزشی)
  • مشتری مداری و روش های ارتباط با مشتری (CRM)
  • بازاریابی و تبلیغات که در این دوره بیشتر از روش های تبلیغات الکترونیکی استفاده شد
  • ایجاد کارگاه پکیج نویسی بصورت team work با تمرکز بر منطقه آزاد اروند
  • روش قیمت گذاری و هزینه یابی تورهای گردشگری (زمینی و هوایی)

در پایان دوره مقرر گردید جهت رونق اولیه در منطقه آژانس های فعال منطقه جهت تبادل تورهای داخلی با  شرکت خدمات گردشگری نوشیجان همکاری دوجانبه داشته باشند.

انچه به زعم بنده می تواند گردشگران را ترغیب به مسافرت به منطقه آزاد اروند نماید موارد ذیل است:

جاذبه های طبیعت گردی خانوادگی از جمله سواحل رودخانه اروند و کارون طبیعت متفاوت که فقط در جنوب ایران قابل مشاهده است مانند نخلستان های منطقه خرید از منطقه و پیاده روی در بازار و خرید بسیاری از محصولات آرایشی و خوراکی ها خارجی با قیمت مناسب  البته میتونید خرمای برحی و معروف آبادان رو هم بعنوان سوغات داشته باشید دیدن برخی از جاذبه های فرهنگی و تاریخی مانند موزه شوش – کلیسای ارامنه و…. دیدار از منطقه انگلیسی ساز بریم و سایر بخش های مشابه که خالی از لطف نیست.

توانمند سازی مدیران آژانس های خدمات گردشگری توانمند سازی مدیران آژانس های خدمات گردشگری1 توانمند سازی مدیران آژانس های خدمات گردشگری2 توانمند سازی مدیران آژانس های خدمات گردشگری4 توانمند سازی مدیران آژانس های خدمات گردشگری6

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا