خانه / محصولات آموزشی / دانلود فایل آبشار های ایران به صورتpptx و word
دانلود فایل آبشار های ایران به صورتpptx و word

دانلود فایل آبشار های ایران به صورتpptx و word

جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

دانلود فایل آبشار های ایران به صورتpptx و word

استان آذربایجان شرقی

آبشار آسیاب خرابه

مکان :جلفا

آبشار آسیاب خرابه یکی از اکسیستم های طبیعی و کم نظیر استان آذربایجان شرقی می باشد. این آبشار با دیواره های پوشیده از خزه خوشرنگ ،سرخس دارویی پرسیاوشان ،گیهان آبزی و همچنین چشمه های زلال وغاری بسیار زیبا و ناودیسی توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند .

این آبشار زیبا دردامنه شمالی  ارتفاعات کیامکی داغ ،در یکی از دره های نزدیک روستای داران واقع گشته و اطراف آن را درختچه های انجیر ،زرشک و نسترن وحشی پوشانده است . بهترین مسیر دسترسی به این آبشار شهرستان جلفا در گوشه شمال غربی استان آذربایجان شرقی  می باشد.این شهرستان در 150 کیلومتری تبریز واقع شده است .

در شرق جلفا وارد جاده ای مرزی می شویم که در موازات رود زیبای ارس با زیبایی های خاص خود قرار دارد . پس از طی حدود 30کیلومتر در این جاده و یک جاده فرعی 10 کیلومتری ،شکوه وزیبایی کوه کیامکی داغ به ارتفاع 3340 متر نمایان می شود.

در دامنه شمالی این کوه و محل آسیاب خرابه ای که روزگاری جزو روستای قدیمی هلق بوده است، با طبیعت بکر وزیبایی روبه رو می شویم که در نوع خود منحصر به فرد است.

به دلیل اینکه قبلا در داین محل یک واحد آسیاب آبی مشغول به کار بوده و فعلا ویران شده ، به این نام معروف شده است .

این آبشار از مسیر هادی شهر (علمدارگرگر)نیز قابل دسترسی است .در این منطقه چشمه ای واقع است که آب آن از کوه کیامکی تامین می شود .در مظهر چشمه ،درختان انجیر وحشی روییده ،آب جشمه پس از تبدیل شدن به یک آبشار بسیار زیبا در ته دره به یک رشته جویبار پیوسته وجریان می یابد .ارتفاع آبشار اصلی حدود 10متر و مساحت محوطه آن حدود 200 مترمربع می باشد .در سمت راست ته دره ،آبشارهای فراوانی به وجود آمده و تمام سطح دیوار ها سبز رنگ به نظر می رسد.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد آبشارآسیاب خرابه این است که به علت مقاومت نداشتن طبقات آهکی ،قسمت زیرین آبشار عقب نشینی کرده ، حفره ای را ایجاد نموده است و این حفره ،درختان بید تنومندی روییده اند که سایه اندازشان محل مناسبی برای استراحت گردشگران است .

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید