خانه / محصولات آموزشی / دانلود فایل طبیعت و جاذبه های استان اصفهان به صورت ورد
دانلود فایل طبیعت و جاذبه های استان اصفهان به صورت ورد

دانلود فایل طبیعت و جاذبه های استان اصفهان به صورت ورد

جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

دانلود فایل طبیعت و جاذبه های استان اصفهان به صورت ورد

در مورد اصفهان چه می دانیم ؟

اصفهان نصف جهان شهر گنبدهای فیروزه ای یکی از استان های کشور ایران با مساحتي حدود105937کيلومتر مربع در محدوده جغرافيائي  31 درجه و 45 دقيقه  تا 34 درجه و 30 دقيقه عرض شمالي و 49 درجه و9 دقيقه تا 55 درجه و 15 دقيقه طول شرقي واقع شده است.اين استان از شمال به استانهاي سمنان، قم و مرکزی و از جنوب به استان فارس و از غرب به استان هايكهكيلويه و بويراحمد و چهار محال بختيار و از شرق به استانهاي خراسان و يزد محدود ميشود. همچنین میان کوههای مرکزی ایران و دامنه شرقی زاگرس قرار دارد .

 استان اصفهان از لحاظ آب و هوائي

بسيار متنوع و بطور كلي از غرب به شرق و از جنوب به شمال رطوبت هوا كاهش و دماي آن افزايش مي يابد. از نظر ناهمواری به دو قسمت کوهستانی و دشت تقسیم می شود . که ناحیه کوهستانی آن در بخش غربی و جنوب غربی مرکز استان است این ناحیه شامل پیش کوههای زاگرس می باشدو از محدوده کوههای گلپایگان تا ارتفاعات دنا در سمیرم گسترش یافته و ارتفاعات کرکس در نطنز و کاشان قرار دارد.

درصدی  از بيابان‌هاي ايران در استان اصفهان است که بخش اعظم آن را شهرستان‌هاي اردستان، نطنز، آران و بيدگل ،کاشان و اصفهان مشاهده می کنیم.در روزگاران پيش، منطقه و شهر اصفهان نقش پلي را داشت که قسمت‌هاي کم ارتفاع شرق فلات ايران را باسرزمين‌هاي کوهستاني غرب مرتبط مي‌ساخت و براي اطراق سرمازدگان کوهستان غرب و گرمازدگان و خستگان هواي خشک شرق، محل مناسب و مطلوبي بود.

در غرب استان و در کوهستانهاي فريدن آثار جادّه‌اي باستاني وجود دارد که شايد بيانگر واقعيت فوق باشد.از اصفهان پيش از اسلام، يعني دوره حکومت مادها و دوره شاهنشاهي هخامنشيان، اشکانيان و ساسانيان آگاهي زياديدر دست نيست و از آن دوره‌ها، آثار درخوري بر جاي نمانده‌است.

آنچه مسلم است، استقرار جلگه اصفهان درميان بيابان‌ها و کوه‌هاي خشک مرکزي ايران از يک طرف و اهميت وموقعيت ارتباطي ويژه آن در مرکز فلات پهناور ايران از طرف ديگر، تاريخ و پيشينه آن را به پيشينه کشور ايران مرتبط کرده‌است.

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید