خانه / محصولات آموزشی / دانلود فایل طبیعت و جاذبه های استان اصفهان به صورت ورد
دانلود فایل طبیعت و جاذبه های استان اصفهان به صورت ورد

دانلود فایل طبیعت و جاذبه های استان اصفهان به صورت ورد

دانلود فایل طبیعت و جاذبه های استان اصفهان به صورت ورد
4.6 امتیاز در مجموع 18 رای از 1 تا 5

دانلود فایل طبیعت و جاذبه های استان اصفهان به صورت ورد

در مورد اصفهان چه می دانیم ؟

اصفهان نصف جهان شهر گنبدهای فیروزه ای یکی از استان های کشور ایران با مساحتي حدود105937کيلومتر مربع در محدوده جغرافيائي  31 درجه و 45 دقيقه  تا 34 درجه و 30 دقيقه عرض شمالي و 49 درجه و9 دقيقه تا 55 درجه و 15 دقيقه طول شرقي واقع شده است.اين استان از شمال به استانهاي سمنان، قم و مرکزی و از جنوب به استان فارس و از غرب به استان هايكهكيلويه و بويراحمد و چهار محال بختيار و از شرق به استانهاي خراسان و يزد محدود ميشود. همچنین میان کوههای مرکزی ایران و دامنه شرقی زاگرس قرار دارد .

 استان اصفهان از لحاظ آب و هوائي

بسيار متنوع و بطور كلي از غرب به شرق و از جنوب به شمال رطوبت هوا كاهش و دماي آن افزايش مي يابد. از نظر ناهمواری به دو قسمت کوهستانی و دشت تقسیم می شود . که ناحیه کوهستانی آن در بخش غربی و جنوب غربی مرکز استان است این ناحیه شامل پیش کوههای زاگرس می باشدو از محدوده کوههای گلپایگان تا ارتفاعات دنا در سمیرم گسترش یافته و ارتفاعات کرکس در نطنز و کاشان قرار دارد.

درصدی  از بيابان‌هاي ايران در استان اصفهان است که بخش اعظم آن را شهرستان‌هاي اردستان، نطنز، آران و بيدگل ،کاشان و اصفهان مشاهده می کنیم.در روزگاران پيش، منطقه و شهر اصفهان نقش پلي را داشت که قسمت‌هاي کم ارتفاع شرق فلات ايران را باسرزمين‌هاي کوهستاني غرب مرتبط مي‌ساخت و براي اطراق سرمازدگان کوهستان غرب و گرمازدگان و خستگان هواي خشک شرق، محل مناسب و مطلوبي بود.

در غرب استان و در کوهستانهاي فريدن آثار جادّه‌اي باستاني وجود دارد که شايد بيانگر واقعيت فوق باشد.از اصفهان پيش از اسلام، يعني دوره حکومت مادها و دوره شاهنشاهي هخامنشيان، اشکانيان و ساسانيان آگاهي زياديدر دست نيست و از آن دوره‌ها، آثار درخوري بر جاي نمانده‌است.

آنچه مسلم است، استقرار جلگه اصفهان درميان بيابان‌ها و کوه‌هاي خشک مرکزي ايران از يک طرف و اهميت وموقعيت ارتباطي ويژه آن در مرکز فلات پهناور ايران از طرف ديگر، تاريخ و پيشينه آن را به پيشينه کشور ايران مرتبط کرده‌است.

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید