خانه / محصولات آموزشی / دانلود فایل ورد ارتباطات و آداب معاشرت در هتل
دانلود فایل ورد ارتباطات و آداب معاشرت در هتل

دانلود فایل ورد ارتباطات و آداب معاشرت در هتل

جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

دانلود فایل ورد ارتباطات و آداب معاشرت در هتل

مقدمه

در عصر ارتباطات و پيشرفت روز افزون بشر به سوي قرون آينده ، همواره پاره اي از مسائل بيش از پيش موردنياز جامعه امروزي ما است .يكي از اين نيازها ، دانستن و فهميدن راه و روش و طرز برقراري ارتباط و آموختن دانشي به نام «آداب معاشرت» است .

از اين رو «آداب معاشرت» واژه دانش اخلاقي مي شود كه خلاء آن در پاره اي از مكان ها مشكل ساز شده و مي شود ؛ و افرادي در اين زمان ، بيشتر از هر زمان ديگري به آداب معاشرت به عنوان يك نياز روزمره احتياج دارند .

اصولاً آداب معاشرت برتر از قوانين طبيعي و قراردادي است ؛

زيرا هر مسئله اي داراي قوانيني است و آنچه فراتر از قانون مطرح مي شود ، بحث آداب و مفاهيم است . دانستن قوانين راهنمايي و رانندگي يك نياز است كه اگر كسي به آنها بي توجهي كند ، بي نظمي در جامعه به حد قابل توجهي بالا مي رود .

دانستن علائم و نشانه ها در رانندگي يك نياز است و دانستن آداب رانندگي يك نياز برتر است .احترام نهادن به ديگر رانندگان هنگام رانندگي ، احترام نهادن به افراد مسن در هنگام رانندگي ، به صدا درنياوردن بوق خودرو براي هر نوع خواسته و احتياج ، به صدا درنياوردن بيش از حد راديو و پخش خودرو هنگام رانندگي  و…از آداب رانندگي است .

افرادي كه علاوه بر احترام نهادن به قوانين ، به آداب رانندگي نيز توجه دارند ، افراد موفق و از نظر بهداشت رواني در سلامت كامل هستند .دانستن آداب هر فن به نوبه خود در جامعه امروز ما به عنوان يك ارزش و هنجار تلقي مي گردد و عدم توجه به آنها يك امر ضد ارزش محسوب مي شود .

در مسائل ساده و پيش پا افتاده زندگي شهرنشيني ، آداب خاصي وجود دارد .

غذاخوردن ، لباس پوشيدن ، راه رفتن ، خوابيدن و حتي سخن گفتن با پدر و مادر و ديگر افراد خانواده نيز نياز به گونه اي آداب خاص خود دارد .اغلب خانواده ها ، هنگام رشد و بالندگي فرزندان خود ، به تعليم آداب سخن گفتن و تعاليم اجتماعي مي پردازند تا فرزندان آنها از نظر آداب معاشرت مشكل خاصي نداشته باشند .

به طور كلي آداب معاشرت نيازي فردي از زمان كودكي تا هنگام مرگ است . اگر آداب معاشرت به عنوان يك امر و نياز مبرم تلقي شود ، در پاره اي از مكان ها به عنوان امري لاينفك يا جدا ناپذير از آن امر تلقي مي گردد .

در مراكزي كه كارهاي خدماتي و سرويس دهي انجام مي گردد ، اين نياز بيشتر احساس مي شود .در سازمان هاي هواپيمايي يا شركت هاي مسافرتي در سراسر جهان به شدت به اين امر توجه مي گردد ؛ حتي براي آن نيز استانداردهاي ويژه اي در نظر گرفته است . اين استاندارد بر تمام شئون يك شركت اعم از اقتصادي و… تأثير مي گذارد .

شركت هاي هواپيمايي كه توانسته اند خدمات بهتري را از نظر برخوردهاي اجتماعي يا آداب معاشرت به مسافران خود ارائه دهند ، از نظر مالي نيز موفقيت هاي چشمگيري را به دست آوردند .اكنون در اين مرحله اگر بر گسترش روزافزون آداب معاشرت در تمام زمينه ها به ويژه در هتل ها و مراكز تفريحي تأكيد مي گردد به خاطر بالابردن كيفيت امر خدمات رساني و پيروزي هاي كاري و عملي  است .

اصولاً اگر در يك هتل يا مهمانسرا ، كارمندان آن مركز نسبت به امر آداب معاشرت غافل باشند ، بر تمام شئون آن سازمان تأثير خواهد گذاشت و عواقب ناگواري در انتظار آن است .

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید