خانه / محصولات آموزشی / دانلود فایل ورد جاذبه های مصر باستان
دانلود فایل ورد جاذبه های مصر باستان

دانلود فایل ورد جاذبه های مصر باستان

جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

دانلود فایل ورد جاذبه های مصر باستان

فایل wordجاذبه های تاریخی فرهنگی و گردشگری کشور مصر شامل 40صفحه می باشد.این فایل به کاربران عزیز اجازه ویرایش را  می دهد.

مقدمه

در شمال شرقی آفریقا و در سواحل دریای مدیترانه واقع شده  است.اقتصاد مصر، وابستگی شدیدی به رود نیل دارد.زیرا  میزان بارش سالانه از 20 سلانتی متر در شمال تا 5/0  سانتی متر در صحراها در نوسان است.به همین دلیل،  فعالیتهای كشاورزی، منحصر به دلتای نیل شده كه در آن غله  – میوه – برنج – نیشكر و سبزیجات به عمل می آیند.

كتان و شبدر مصری، دو محصول عمده صادارتی هستند.پرورش  گاو – گوسفند – بز و شتر نیز در این كشور متداول است.صنعت توریسم و دریافت عوارض از كشتیهای عبوری از كانال سوئز، از منابع عمده درآمد دولت است.معادن فسفات – سنگ آهن –منگنز و كروم در این كشور یافت می شوند.

صنایع مهم مصر، شامل: سیمان – فولاد – صنایع چوب و موادغذایی است جمهوري عربي مصر كشوري با آب و هوايمديترانهاي گرم و خشك ميباشد.طول جغرافيايي اين كشور از 24 درجه شرقي تا 47 درجه شرقي امتداد يافته است.

مساحت ،جمعیت،زبان و فرهنگ

مساحت اين كشور بالغ بر 1 ميليون كيلومتر مربع ميباشد كه تقريباً 4 درصد از آن را زمينهاي زراعي تشكيل ميدهند.جمعيت كشور مصر در آخرين سرشماري بالغ بر 62 ميليون نفر برآورد گرديده كه از اين تعداد 15 تا 16 ميليون نفر در پايتخت اين كشور يعني شهر قاهره زندگي ميكنند.

كشور مصر از لحاظ تراكم جمعيتي يكي از پرتراكمترين كشورهاي جهان محسوب ميگردد چرا كه تعداد 1120 نفر در هر كيلومتر مربع از خاك آن ساكن ميباشند.زبان رسمي و نوشتاري اين كشور زبان عربي استاندارد امروزي و زبان گفتاري نيز لهجه خاصّي از عربي ميباشد.

علاوه بر زبان عربي، زبان انگليسي و به نسبت كمتري زبان فرانسه در زمينه هاي تجاري و آموزشي اين كشور مورد استفاده قرار ميگيرند.

تقريباً 90 درصد از مردم كشور مصر مسلمان (با گرايشي سنّي) ميباشند. اقليت مذهبي اين كشور را مذهب مسيحيت (قبطي) به ميزان 8 تا 10 درصد تشكيل ميدهد.

روز ملی مصر باستان

روز ملي كشور با نام روز انقلاب به مورخه 23 جولاي 1952 و روز استقلال آن 28 فوريه 1922 ميباشد.نوع حكومت اين كشور جمهوري همراه با قوانين پارلماني ميباشد.در اين كشور پارلمان دو مجلسي يعني مجلس ملي (با 458 كرسي) و مجلس شورا (با 258 كرسي) فعاليت دارند.طبق آخرين آمار بدست آمده در سال 1998 توليد ناخالص ملّي كشور مصر بالغ بر 3/84 بيليون دلار آمريكا بوده است.

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید