خانه / محصولات آموزشی / دانلود جاذبه های گردشگری : استان لرستان
دانلود فایل ورد جاذبه های گردشگری استان لرستان

دانلود جاذبه های گردشگری : استان لرستان

جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

دانلود جاذبه های گردشگری : استان لرستان

پیش گفتار

لرستان منطقه‌ی است پهناور و کوهستانی که با همه ویژگی‌های آداب و رسوم و فرهنگ و سنتهای کهن و خصوصیاتطبیعی و آثار باستانی و تاریخی  و غارهائی که دارای آثار و تمدنهای بسیار کهن است .و دره‌های سرسبز و چشمه‌‌های آب فراوان و کیفیت‌های مختلف دیگر، تاکنون چنانکه باید شناخته نشده است.در گوشه و کنار این کشور کهنسال مردمی زندگی می‌کنند و آثاری وجود دارد .که بررسی فرهنگ و تحقیق بناهای تاریخی و باستانی آنها در شناخت مظاهر فرهنگ و تمدن ایران رفیق تأثیر فراوان دارد.

توضیحی در مورد کلمه و پیدایش آن :

کلمۀ او به مردمی گفته میشود که در 2 اقلیم، دوستان  و بختیاری مسکونند.ولی باید بررسی بیشتر، تا نیمۀ دوم قرن چهارم هجری  هیچ یک از مورخین قوم و طایفه‌ای را به این نام در آثارخویش معرفی نکرده‌اند و اقلیم کنونی نیز به نام دوستان مشهد نبود،است.

بلکه هر قسمت از آن در حیطه حکومت حاکمی بوده است.اما در مورد وجه تسمیه ( لو) اغلب مورخین روایات مختلفی را نقل کرده‌اند که از آن جمله مستوفی می‌نویسد:در ماندود دهی است که آن « کرد» خوانند و در آن حدود بندی است که آنرا به زبان دری « کول» خوانند .و  در ان بند موضعی است که آنرا دو خوانند و چون اصل ایشان از آن موضع برخاسته‌اند ایشان را « سر» گفته‌اند.

موفقیت جغرافیایی لرستان:

استان لرستان با مساحت 1758628  کیلو متر مربع در غرب ایران قرار داردو بر اساس آخرین تصمیمات سیاسی و اداری در سال 1386 شهرستانهای استان عبارتند از :خرم آباد، بروجرد، الیگودرز، درود، کوهدشت، ازنا، دلخان، سلسله و پل دختر، شهرستان خرم آباد مرکز استان لرستان است.

این استان از شمال به استانهای مرکزی و همدان، از جنوب به استان خوزستان، از شوق به استان اصفهان و از غرب به استانهای کرمانشاه و ایلام محدود است.این استان در حدود 1828334 نفر جمعیت دارد و سرزمینی کوهستانی است .اشترانکوه با 4050 متر ارتفاع بلندترین نقطه استان است.و پشت ترین نقطه آن در جنوبی ترین ناحیه استان واقع شده و حدود 500 متر از سطح دریای آزاد ارتفاع دارد.اسکان لرستان دارای 26 بخش، 22 شهر و 83 دهستان می باشد.

 

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید