خانه / محصولات آموزشی / دانلود فایل ورد معنویت چیست؟
دانلود فایل ورد معنویت چیست؟

دانلود فایل ورد معنویت چیست؟

جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

دانلود فایل ورد معنویت چیست؟

گفتگو با پروفسور ويليام چيتيك استاد اديان در گروه مطالعات تطبيقي دانشگاه ايالتي نيويورك در استوني بروك گفتگو از : محمد علي نيازي با اندكي دخل و تصرف معنويت يعني چه ؟

آيا مي توان قرن 21 را قرن تجديد حيات معنوي انسان ناميد؟

امروز در ايران معنويت را اغلب معادلSpirituality  به كار مي برند.ما هم در آمريكا از همين واژه استفاده مي كنيم. و دليل آن اين است كه به گوش امروزيان طنين ناخوشايند كلمه « دين » را ندارد.به علل متعدد اجتماعي و تاريخي ، مردم قدري نسبت به Religion بدبين شده اند.از جمله ، رفتار برخي به اصطلاح روحانيون موجب اين بدبيني شده است .

مردم سوء استفاده ها و نفاق ها و رياهايي كه در برخي به ظاهر متدينان مي بينند به پاي دين مي نويسند و گمان مي كنند دين باعث اين رفتارهاست .اما « معنويت » كه بگوييم ، برايشان قابل قبول جلوه مي كند؛ ولي در اصل همان دين است .در زبان فارسي كلمۀ معنويت اشتقاق جالبي دارد .

« معني » را هميشه در برابر « صورت » به كار مي بردند . و «صورت»يعني ظاهر امر؛ و « معني » يعني باطن .پس ، معنويّت يعني توجه كردن به باطن؛ و توجه به اينكه ظاهر ، هر چند مهم است ، جز همان ظاهر نيست .

عقيده بر اين است كه جسم بي روح قادر بر كاري نيست .

روح نيز بدون جسم ناقص است و هر دو باهم توأم اندو ميانشان تلازم برقرار است ، منتها مقام روح بالاتر از مقام جسم است .بنابراين ، معنويّت يعني اولويّت دادن به عالم معني و عالم روح.مادر سال اول يا دوم قرن 21 هستيم بدون شك در مردم ، و خصوصاً‌ جوانان اشتياقي كمابيش به معنويّت هست،

چيزهايي مي خواهند كه از مقولۀ ماديات نيست ؛ اما تنها خواستن كافي نيست .مقصود بايد امري باشد كه بتوانند به كار برند .اكنون در غرب نزديك 400،500 سال است كه تشكيلات و تعليمات درست كليسا را دارند از بين مي برند .امروز مردم نمي توانند عالم را آنطور كه مسيحيان گذشته مي ديدند ببينند.

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید