خانه / محصولات آموزشی / دانلود مقاله: هنر مینیاتور (word)
دانلود مقاله: هنر مینیاتور (word)

دانلود مقاله: هنر مینیاتور (word)

جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

دانلود مقاله: هنر مینیاتور (word)

مقدمه

هنراین ودیعه گرانمایه الهی بزرگترین و والاترین امانتی است که خالق هستی به انسان  اشرف مخلوقات سپرده واین انسان هنرمند است که باید امانتداری صدیق ودرست کردار باشد. هنر نگار گری در ایران از پیشینه ای چند صد ساله برخوردار است و آنچه می توان درباره این هنر ایرانی اسلامی گفت والبته گفته اند شاید در دهها جلد کتاب نگنجد.چه وسعت این هنر گستردگی ذهن انسان است وهیچ کس را توان آن نیست که به ِژرفای این هنر وساحل دریای بی کرانش برسد.

کسی که دل بر این دریابسپارد درآن غرق خواهد شدواین شیفتگی را هر هنرمند عاشق  و دلسوخته ای می داند.حدیث هنر حدیث عشق است به گوش اهل دل نجوای عاشقانه وصادقانه حدیثی مکرر……..حدیث مکرر عشق

تعریف مینیاتور

کلمه مینیاتور با ریشه‏ لاتین minium/خاک سرخ، سرب قرمز، به  تصویری از تاریخ باستان یا دست نویس آراسته‌ای قرون وسطی گفته میشود.                       

نگار گری  ایرانی

که به اشتباه مینیاتور نیز خوانده می‌شود شامل آثاری از دوره‌های مختلف تاریخ اسلامی ایران است که بیشتر به صورت مصورسازی کتب ادبی (ورقه و گلشاه، کلیله و دمنه، سمک عیار، و …)،  علمی و فنی (التریاق، الادویه المفرده، الاغانی، و…)، تاریخی(جامع التواریخ، و…)، و همچنین، برخی کتب مذهبی، همچون،خاوران نامه می‌باشد.

پس از بقدرت رسیدن شاه اسماعیل هنرمندان در تبریز گرد آمدند و در کتابخانهٔ سلطنتی که ریاست آنرا بهزاد بعهده داشت به فعالیت پرداختند . قاسم علی شیخ زاده و میرک که همراه بهزاد از هرات به تبریز آمده بودند شیوه ای را بنیاد گذاشتند که بر دوش بهزاد و شاگردانش بود. شهرت بهزادهنرمندان پس از خود را تحت تاثیر قرار داد و بسیاری آثار خود را با نام و امضای او ارائه می دادند.شاه تهماسب از اوان کودکی به فرا گیری خط و نقاشی پرداخت وطراحی نزاکت قلم را به مرتبه کمال رسانید .

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید