خانه / محصولات آموزشی / دانلود پروژه (ورد + پاورپوینت )جنگل ها
دانلود فایل ورد و پاورپوینت جنگل ها

دانلود پروژه (ورد + پاورپوینت )جنگل ها

جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

دانلود پروژه (ورد + پاورپوینت )جنگل ها

دانلود پروژه (ورد + پاورپوینت )جنگل ها از طریق لینکی که در پایین صفحه قرار داده شده است به راحتی قابل انجام شدن است.

مقدمه :

جنگلهاي مانگرو اكوسيستم هايي كاملا ويژه هستند و اجتماعات گياهي و جانوري آنها در ارتباط با شرايط خاصي مي تواند شكل بگيرد . جنگلهاي حراي جنوب ايران در نوار ساحلي خليج فارس و درياي عمان ،آخرين حد پراكنش جنگلهاي مانگرو در جنوب غربي آسيا بشمار مي آيد .

اين جنگلها از يك يا گاهي دو گونه مانگرو تشكيل شده و فراوان ترين گونه ي آن حرا (Avicennia marina  ) است كه در منطقه ي حفاظت شده ي حرا نيز به تنهايي حضور دارد . منطقه ي حفاظت شده ي حرا كه در تنگ خوران ،بين جزيرهي قشم ، سواحل حوزهي بندر خمير و در مصب رودخانه مهران قرار گرفته از سال 1351 انتخاب و تحت حفاظت قرار گرفته است .

جنگلهای حرا و قشم

جنگلهاي حراي اين منطقه در اراضي خيس ، گلي و تالابهاي گستره ي جزر و مد اين دلتا بصورت نامنظم و با انبوهي متفاوت پراكنده اند . بالا امدن و فرو نشيني آب دريا در سواحل كه بطور موزونو مستمر ، هر روز انجام مي گيرداز جمله عوامل تعيين كننده در شكل گيري تنوع حيات اين اكوسيستم است .

هر چند جنگلهاي حرا توده ي خالص و يكدستي هستند كه هيچ گونه تنوع گياهي در آنها ديده نمي شود ولي در مقابل از تنوع جانوري بسيار بالايي برخوردار دارند و اين تنوع قبل از هر چيز به خاطر موقعيت گذرگاهي يا اكوتوني اين جنگلهاست .

جنگلهاي حرا هديه ي مشترك دريا و خشكي است .

حفاظت اين جنگلها در همه ي دنيا بعنوان زيستگاهاي با ارزش و حساس مورد تاكيد قرار گرفته است .منطقه ي حفاظت شده ي حرا تنها نمونه ي حفاظت شده از سيستم جنگلهاي مانگرو كشور محسوب مي شود و بدليل اهميت ، خصوصيات ويژه و منحصر به فرد خود از عنوان جهاني ذخيره گاه زيستكره نيز برخوردار است .

بخشي از اين منطقه جزو تالابهاي ثبت شده ، فهرست كنوانسيون تالابهاي بين المللي رامسر نيز مي باشد .شايسته است با تلاش همه جانبه ي خود اين كانون مي مانند تنوع زيستي را براي همگان و نسلهاي آينده حفظ و بقاي آنرا تضمين نمائيم .

دانلود فایل جنگل های هیرکانی

دانلود جزوه و سوال راهنمای طبیعتگردی

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید