خانه / محصولات آموزشی / دانلود فایل ورد و پاورپوینت کشور ایتالیا
دانلود فایل ورد و پاورپوینت کشور ایتالیا

دانلود فایل ورد و پاورپوینت کشور ایتالیا

جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

دانلود فایل ورد و پاورپوینت کشور ایتالیا

حکومت ایتالیا

تا 1993 دو پارلمان برای دوره‌ای پنج ساله تحت نظام تعیین تعداد نمایندگان به نسبت جمعیت هر منطقه انتخاب می‌شدند.اصلاحات زمان بندی شده شامل انتخابات سنا طبق نظام تعیین برنده بر مبنای بیشترین آرای اخذ شده برای اکثر کرسی‌ها و استفاده از نظام تعیین تعداد نمایندگان به نسبت جمعیت هر منطقه برای اقل کرسی‌هاست،نظام مشابهی نیز برای مجلس نمایندگان پیشنهاد می‌شود.

مجلس سنا 315 عضو دارد که به نمایندگی از طرف نواحی از سوی شهروندان 25 ساله به بالا انتخاب می‌شوند.به علاوه دو رئیس جمهور سابق و پنج سناتور مادام العمر که رئیس جمهور برمی‌گزیند.مجلس نمایندگان 630 عضو دارد که از سوی شهروندان 18 سال به بالا انتخاب می‌شوند.

رئیس جمهور برای دوره‌ای هفت ساله توسط هیأت انتخاباتی متشکل از اعضای پارلمان و 58 نماینده از نواحی انتخاب می‌گردد. رئیس جمهور نخست وزیر را که از پشتیبانی اکثریت پارلمان برخوردار است و شورای وزیران را انتصاب می‌کند.کلیه وزیران به پارلمان پاسخگو هستند. نواحی بیست گانه ایتالیا دولتهای محلی خود دارند.

جغرافیا

کوههای آلپ مرزی طبیعی میان ایتالیا و کشورهای همسابه غرب و شمال را تشکیل می‌دهد. در جایی که کوهها و تپه‌های دامنه کوهها به هم می‌رسد ، رشته‌ای از دریاچه‌ها وجود دارد که شامل دریاچه‌های مابوده و لوگانو و کومو میباشد.       
دره حاصلخیز پو ، میان تپه‌های دامنه کوههای آلپ در شمال، تپه‌های دامنه کوههای آپنین در جنوب، کوههای آلپ در غرب و دریای آدریاتیک در شرق جای دارد. ارتفاعات باریک آلپ لیگوریایی ، کوههای مریتایم آلپ را به کوههای آپنین متصل می‌کند. کوههای آپنین مانند ستون فقرات در کل طول شبه جزیره ایتالیا امتداد دارد.        
زمینهای پست ساحلی اندک و نسبتا محدود است ولی شامل آبگیر آرنو در توسکانا، آبگیر تیبر در اطراف رم ، زمینهای پست کامپانیا دراطراف ناپل و جلگه‌هایی در امتداد خلیج تارانتو و در پولیا پاشنه ایتالیا می‌باشد.

دو جزیره بزرگ ایتالیا ،ساردینا و سیسیل هر دو غالبا کوهستانی است .بیشتر خاک ایتالیا از نظر زمین شناختی ناپایدار است و در معرض زمین لرزه قرار دارد.این کشور چهار آتش فشان فعال دارد از آن جمله اتنا در سیسیل و وزوو نزدیک ناپل.

رودهای مهم: پو، تیبر، آرنو، ولتورنو، گارالیانو

بلندترین نقطه: نقطه ای درست در زیر قله مونته بلانکو (مون بلان) 4760 متر.آب و هوا: ایتالیا با تابستانهای گرم و خشک ، زمستانهای معتدل ، از آب و هوایی مدیترانه‌ای برخوردار است.جزایر سیسیل و ساردینا از بخش اصلی کشور گرمتر و خشک تر است.کوههای آلپ و دره پو زمستانهای سردتر و مرطوب تری دارند

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید