خانه / محصولات آموزشی / دانلود فایل ورد و پاورپوینت شهرستان نطنز
دانلود فایل ورد و پاورپوینت شهرستان نطنز

دانلود فایل ورد و پاورپوینت شهرستان نطنز

جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

دانلود فایل ورد و پاورپوینت شهرستان نطنز

شهرستان نطنز

یکی از مناطق تاریخی و مهم استان اصفهان است که از مناطق دیدنی وآثار تاریخی با ارزش و طبیعت زیبایی برخوردار است. وجود روستای تاریخی وبا اهمیت ابیانه در این منطقه به همراه چندین مسجد تاریخی ومهم با معماری جا لب ودیدنی نطنز را به لحاظ گردشگری در ردیف مناطق معروف استان قرار داده است. شغل مردمان نطنز کشاورزی و دامداری است.

در شهرستان نطنز صنایع دستیمتنوعی تولید میشود که مهمترین آنها فرش بافی،سفالگری،کارگاه چینی وسرامیک سازی،ریسندگی و بافندگی و چاروق دوزی میباشد.

قالی بافی از دیرباز در این ناحیه رواج داشته وقالیهای نطنز اکثراً دارای طرح کاشان ونقشهای لچک،ترنج،بادامی،شاه عباسی، افشان، شاخه شکسته شکارگاهی،اژدری وسلیمی هستند .

به همین منظور،چند سالی است که یک شرکت فرش در نطنز تاُسیس شده وقالیهای صادراتیقابل توجهی عرضه میدارد.

.مشخصات جغرافیایی:

نطنز که از سال1336شمسی شهرستان و سپس تابع استان اصفهان گردیده است،علاوه بر مرکز شهر و پیرامون آن شامل چهار بخش برز رود، چیمه رود،باد رود و طرق رود نیز میباشد  که حدود آن بدین شرح است: از شمال محدود به کویر و شهرستان کاشان،از جنوب به اصفهان،از مشرق و شمال شرقی به اردستان و موغار و کویر و از مغرب به قمصر و جوشقان و میمه.

بلندی این شهر از سطح دریا1600متر و فاصله آن تا اصفهان120کیلومتر است. مهمترین کوه شهرستان نطنز کوه کرکس است که بلندترین کوههای مرکزی ایران به شمار میرود.

آب و هوا:

بزرگترین عاملی که باعث آبادی این ناحیه گردیده است. همانا آب و هوای پاک ولطیف آن است که نطنز را به صورت پناهگاهی در برابر پهنای وحشتزای کویر در آورده است.این لطافت در اکثر نقاط آن به ویژه در نقاط کوهستانی که با پوششی از سبزه زاران و چشمه سارها احاطه شده بیشتر به چشم میخورد.

 

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید