خانه / محصولات آموزشی / دانلود فایل ورد و پاورپوینت گونه های گیاهی ایران
دانلود فایل ورد و پاورپوینت گونه های گیاهی ایران

دانلود فایل ورد و پاورپوینت گونه های گیاهی ایران

جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

دانلود فایل ورد و پاورپوینت گونه های گیاهی ایران

مقدمه:

كشور پهناور ايران در جنوب غربي آسيا يكي از واحدهاي نيمكره شمالي زمين است . كه به سبب برخي عوامل ازجمله شرايط اقليمي متفاوت ووجود كوير بزرگ مركزي ووجود كوه هاي مرتفع اطراف آن نوعي خاص از تنوع زيستي را دارا مي باشد.ودر هر بخش آن تركيب خاص عناصر مختلف زيستي نوعي اكوسيستم ويژه به وجود آورده است.

نواحي پنج گانه شناخته شده جغرافيايي نيمكره شمالي به نحوي در فلات ايران به هم ميرسند.به عبارت ديگر بارهاي ژنتيكي عظيم آنها به مرور زمان در اين فلات تلاقي كرده اند ودر نتيجه تنوعي خاص در گونه هاي گياهي و جانوري به وجود آمده است كه درمقايسه با كشورهاي هم جوار و برخي نقاط ديگر بسيار جالب است.

گياهان ايران

برخي از گونه هاي گياهي در ايران در حصار موانع طبيعي در سرزمين اصلي خود(ايران) محصور مانده كه به اينگونه از گياهان اندميك يا بوم زاد گفته مي شود.شماري از اين گروه شكل حياتي خود را حفظ كرده اند و گروهي ديگر در طول زمان دچار تغييراتي شدهاند كه به آنها گونه هاي تازه ميگويند.

بدينسان فلات ايران عرصه گونه هاي اندميك و خاستگاه گونه هايي از سرزمين هاي دور ونزديك ديگر است كه شايد ديگر نشاني از بعضي آن گونه ها در ايران نباشد.

 

 

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید