خانه / محصولات آموزشی / دانلود فایل ورد کشور بلژیک
دانلود فایل ورد کشور بلژیک

دانلود فایل ورد کشور بلژیک

دانلود فایل ورد کشور بلژیک
4.7 امتیاز در مجموع 21 رای از 1 تا 5

دانلود فایل ورد کشور بلژیک

بلژیک

حکومت پادشاهی بلژیک کشوری است که در شمال اروپا واقع شده و با کشورهای هلند (450 کیلومتر) آلمان (167 کلومتر) لوکزامبورگ (148 کیلومتر) و فرانسه (620 کیلومتر) همسایه می باشد و همچنین مرز کوتاهی با دریای شمال دارد .

بلژیک یکی از اعضای بنیانگذار اتحادیه اروپا و همچنین دیگر سازمانهای بین المللی مثل ناتو می باشد. مساحت بلژیک حدود  30582 کیلومتر مربع میباشد و جمعیت آن در حدود ده و نیم میلیون نفر می باشد.فرهنگ بلژیک مخلوطی از فرهنگ آلمانی و فرهنگ اروپایی لاتین است ،دو منطقه بزرگ بلژیک شامل:

زبان هلندی فلاندرز که در شمال بلژیک واقع شده و 85 درصد جمعیت بلژیک را شامل می شود و دیگری زبان فرانسوی که در جنوب منطقه والونیا واقع شده است و 32 درصد جمعیت را تشکیل می دهند.

بروسل شهر پایتختی دو زبانه است که از طرف فلمیش و منطقه والونیا تسخیر شده. اجتماع کوچک آلمانی زبان در قسمت جنوب  والونیا قرار دارند.

تاریخ سیاسی:

تنوع زبانی بلژیک، سیاستهای وابسته و کنش های فرهنگی از تاریخ سیاسی وابسته و کنش های فرهنگی از تاریخ سیاسی و سیستم حکومتی پیچیده بلژیک نشعت گرفته.

کلمه بلژیک از گالیا بگیکا،( ایالت رم در شمالی ترین قسمت کشور باستانی گل) مشتق شده که ساکنان آن در بلگا مخلوطی از سلتی و آلمانی بوده اند.

از جنبه های تاریخی بلژیک، هلند و لوکزامبورگ به سرزمینهای سفلی معروف بودند که در گذشته مساحتهای بیشتری نسبت به ایالت های کنونی احاطه کرده بودند. ار اواخر قرون وسطی تا قرن هفدهم مهد تمدن و پررونق بوده اند.

 از قرن شانزدهم تا انقلاب بلژیک در سال 1830 تعداد زیادی جنگ بین کشورهای اروپایی در منطقه بلژیک رخ داد و باعث شد که بلژیک را میدان جنگ اروپا و یا محل دعوای اروپا بنامند. و این بدنامی در جنگ جهانی دوم شدت یافت.

به مجرد استقلال یافتن، بلژیک مشتاقانه در انقلاب صنعتی ، تولید ثروت و همچنین تقاضای مواد خام شرکت کرد. مورد آخررا از طریق استعمار آفریقا بدست آورد.

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید