خانه / محصولات آموزشی / دانلود فایل ورد کشور بلژیک
دانلود فایل ورد کشور بلژیک

دانلود فایل ورد کشور بلژیک

جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

دانلود فایل ورد کشور بلژیک

بلژیک

حکومت پادشاهی بلژیک کشوری است که در شمال اروپا واقع شده و با کشورهای هلند (450 کیلومتر) آلمان (167 کلومتر) لوکزامبورگ (148 کیلومتر) و فرانسه (620 کیلومتر) همسایه می باشد و همچنین مرز کوتاهی با دریای شمال دارد .

بلژیک یکی از اعضای بنیانگذار اتحادیه اروپا و همچنین دیگر سازمانهای بین المللی مثل ناتو می باشد. مساحت بلژیک حدود  30582 کیلومتر مربع میباشد و جمعیت آن در حدود ده و نیم میلیون نفر می باشد.فرهنگ بلژیک مخلوطی از فرهنگ آلمانی و فرهنگ اروپایی لاتین است ،دو منطقه بزرگ بلژیک شامل:

زبان هلندی فلاندرز که در شمال بلژیک واقع شده و 85 درصد جمعیت بلژیک را شامل می شود و دیگری زبان فرانسوی که در جنوب منطقه والونیا واقع شده است و 32 درصد جمعیت را تشکیل می دهند.

بروسل شهر پایتختی دو زبانه است که از طرف فلمیش و منطقه والونیا تسخیر شده. اجتماع کوچک آلمانی زبان در قسمت جنوب  والونیا قرار دارند.

تاریخ سیاسی:

تنوع زبانی بلژیک، سیاستهای وابسته و کنش های فرهنگی از تاریخ سیاسی وابسته و کنش های فرهنگی از تاریخ سیاسی و سیستم حکومتی پیچیده بلژیک نشعت گرفته.

کلمه بلژیک از گالیا بگیکا،( ایالت رم در شمالی ترین قسمت کشور باستانی گل) مشتق شده که ساکنان آن در بلگا مخلوطی از سلتی و آلمانی بوده اند.

از جنبه های تاریخی بلژیک، هلند و لوکزامبورگ به سرزمینهای سفلی معروف بودند که در گذشته مساحتهای بیشتری نسبت به ایالت های کنونی احاطه کرده بودند. ار اواخر قرون وسطی تا قرن هفدهم مهد تمدن و پررونق بوده اند.

 از قرن شانزدهم تا انقلاب بلژیک در سال 1830 تعداد زیادی جنگ بین کشورهای اروپایی در منطقه بلژیک رخ داد و باعث شد که بلژیک را میدان جنگ اروپا و یا محل دعوای اروپا بنامند. و این بدنامی در جنگ جهانی دوم شدت یافت.

به مجرد استقلال یافتن، بلژیک مشتاقانه در انقلاب صنعتی ، تولید ثروت و همچنین تقاضای مواد خام شرکت کرد. مورد آخررا از طریق استعمار آفریقا بدست آورد.

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید