خانه / محصولات آموزشی / دانلود مقاله: مینا کاری
دانلود فایل پاورپوینت مینا کاری

دانلود مقاله: مینا کاری

جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

دانلود مقاله: مینا کاری

دانلود فایل پاورپوینت مینا کاری: این مقاله با فرمت pptxتوسط موسسه آموزشی نوشیجان آماده شده است که قابلیت ویرایش  را نیز دارد .تعداد اسلاید ها 35،اسلاید است.

نکاتی پیرامون استاندارد وکارشناسی محصولات مینا کاری

مقدمه

مینا کاری هنر تزیین فلزات با مواد رنگین مات یا شفاف با مدد گرفتن از آتش است.این هنر شامل فعل وانفعالات پیچیده شیمیایی است و یک هنر آزمایشگاهی محسوب می شود و درحقیقت شی است کهاز ترکیب اکسید فلزات با برخی نمک ها در اثر حرارت تزیین یافته است.نکات ذیل درمورد کلیه اشیاء مینا کاری شده قابل اجرا است.

تعاریف و اصطلاحات

1- میناکاری : کلیه مصنوعات فلزی از جنس طلا، نقره، مس ، برنج و برنز که به وسیله لعاب سفید ویا رنگی پوشیده شده با رنگ های مختلف خطوط و نقوشی توسط حرارت بر روی آن ایجاد شده باشد، در زمره محصولات مینا کاری شده قرار دارد.

2- مینای زمینه برجسته : روشی در مینا کاری است به این صورت که نقوش و خطوط مورد نظر را بر روی شی حک کرده وسپس شکاف هایی را که به این نحو ایجاد می شود با لعاب های رنگی پر کرده و درکوره با حرارت کافی قرار می دهند.

3- مینای حجره ای یا خانه بندی : روش دیگری در مینا کاری است. در این روش ابتدا مفتول های ظریفی را مطابق نقش مورد نظر بر روی فلز زیرساخت لحیم می کنند به این ترتیب سطح شی موردنظر به تعدادی حجره تقسیم می شود سپس خانه های ایجاد شده را با لعاب بی رنگ می پوشانند.

دانلود فایل صنایع دستی ایران

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید