خانه / محصولات آموزشی / دانلود پاورپوینت زبان های باستانی ایران
دانلود پاورپوینت زبان های باستانی ایران

دانلود پاورپوینت زبان های باستانی ایران

جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

دانلود پاورپوینت زبان های باستانی ایران

زبان های باستانی ایران

در پنج هزار سال پیش از میلاد در منطقه ای میان جنوب روسیه در شرق رود دنیپر و شمال قفقاز و غرب کوههای اورال قومی زندگی میکرده که فرانتس بوپ آلمانی (1791-1868) آن قوم و زبان  آنها را هندواروپایی  نامیده است .

در اواسط هزاره ی دوم پیش از میلاد گروهی از قوم هندواروپایی –که خود را آریا می نامیدند-سرزمینی را به تصرف خود در آوردند.آن سرزمین به نام آن قوم ایران نامیده شد.

در اوایل هزاره ی اول پیش از میلاد ایرانیان در شرق ایران در سرزمین هرات و مرو حکومتی تشکیل دادند که اخبار آن به صورت افسانه ای در بخش پیشدادیان و کیانیان در شاهنامه ی فردوسی به جای مانده است. در اواخر سده ی هشتم پیش از میلاد دیوکس  دولت ماد را در همدان تاسیس کرد .دولتی که دیوکس بنیاد نهاده بود تابع دولت آشور بود.

در اوایل سده ی هفتم پیش از میلاد،هخامنش در پارسومش –واقع در نزدیکی شوش-دولت پارسی هخامنش را تشکیل داد.این دولت تابع دولت ماد بود .

در سال612 ق.م.هوخشتره مادی با تصرف نینوا –پایتخت آشور-دولت مستقل ماد را تاسیس کرد. کورش پارسی –از نوادگان هخامنش –در سال 550ق.م.با غلبه بر آستیاگس –آخرین پادشاه ماد-دولت ماد را منقرض و دولت هخامنش را تاسیس کرد . اسکندر مقدونی در سال 331 ق.م.دولت هخامنش را سرنگون کرد.

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید