خانه / محصولات آموزشی / دانلود پاورپوینت و ورد موزه واتیکان
دانلود پاورپوینت و ورد موزه واتیکان

دانلود پاورپوینت و ورد موزه واتیکان

جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

دانلود پاورپوینت و ورد موزه واتیکان

مسيحيت، كليسا، واتيكان

مقدمه

شناخت ساختار، کارکرد و عوامل اجرائی کلیسای جهانی کاتولیک که واتیکان نام گرفته است همواره به عنوان یکی از ابزار شناخت عملکرد و فعالیت اربابان کلیسا برای تاثیرگذاری و نقش آفرینی در عرصه بین الملل مطرح بوده است؛ به گونه­ای که نمی­توان به آسانی از کنار آن گذشت و تحولات آن را نادیده گرفت.

پیشینه تاریخی واتیکان

شهر روم تا سال 1309 میلادی مقر پاپ بود. در این سال، پاپ کلمان پنجم کرسی ریاست روحانی را به فرانسه انتقال داد و در شهر آوینیون مستقر شد. سپس پاپ گرگوار یازدهم در سال 1377میلادی به دعوت مردم روم به آنجا بازگشت و مجدداً شهر روم مقر پاپ شد. از سال 1780 میلادی که روم پایتخت ایتالیا شد مقر پاپ و حوزه ریاست وی به همان ناحیه واتیکان محدود ماند. در تاریخ یادهم فوریه 1929، در پی امضای قراردادی میان واتیکان و دولت ایتالیا که به قرارداد لاتران معروف است واتیکان استقلال خود را جشن گرفت و به عنوان کشوری مذهبی به رسمیت شناخته شد.

تاکنون دو مجمع مهم جهانی در واتیکان تشکیل شده که به «واتیکانی» اول و دوم شهرت یافته است. مجمع اول در سال های (1869و1870م) تشکیل شد و ریاست آن را پاپ پیوس نهم برعهده داشت. مجمع دوم هم در سالهای 1962 تا 1965 برپا شد. پاپ یوحنای بیست و سوم آن را افتتاح کرد و در زمان ریاست پاپ پولس ششم به پایان رسید.

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید