رستوران داری

رستوران داری

جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

رستوران داری

رستوران مكاني است براي استراحت و پذيرايي مهمانان كه با يك سري تجهيزات و وسايل به مهمان خدمترساني مي كند. در رستوران ، مهمان ساعتي را با پذيرايي و نوشيدني و محيطي آرام ، همراه با موسيقي و ريتم آرام و دلنواز و دلنشين پر مي كند.


میز رستوران - رستوران داری

رستوران يكسرويس دهي و پذيرايي از جايگاه هاي خاصي در سيستم مهمانداري و پذيرايي برخوردار است. در رستوران ، يك سري عوامل هستند كه به مهمان خدمت رساني مي كنند ؛ اينان عبارتند از :

1- كاپيتان اُردر (Captan Order)

2– سرميزبان (Head Waiter)

3- ميزبان (Waiter يا گارسون Garson)

4- كمك ميزبان (bus Boy)

5- مهماندار (Host)

يك رستوران بايد بهترين سرويس دهي را داشته و متنوع باشد. در واقع هتل بايد هم از نظر رستوران و هم اتاقها جاذبه داشته باشد تا مسافر جذب شود.در رستوران دو چيز مهم سرو مي شود: غذا و نوشيدني و به مسئول آن نيز مدير غذا و نوشيدني يا F & B (Food And Beverage Manager) مي گويند.

ساختمان رستوران

رستوران ها در محل هايي ساخته مي شوند كه همجوار آشپزخانه باشند ؛ چون اين دو مكمل يكديگرند. بين رستوران ها و آشپزخانه فضايي موجود است كه باعث جلوگيري از انتقال سروصداي آشپزخانه به رستوران مي شود. درهاي ورود و خروج به آشپزخانه و رستوران نيز در اين ريكاوري باز مي شود. در اين فضا يك آينه وجود دارد كه براي نظم و انضباط ظاهري ، گارسون ها قبل از ورود به رستوران خود را در آينه نگاه مي كنند.

لوازم رستوران

لوازم رستوران شامل: ميزها ، صندلي ها ، ظروف سرويس ، گلدان ها ، روميزي ها و دستمال سفره ها مي باشد.

مشخصات كلي ميزهاي رستوران

معمولاً در رستوران ها ميزها بايد بدون لبه باشد. ميزها در شكل هاي مختلفي ، مثلاً: مربع ، بيضي و دايره اي وجود دارد.ميزهاي جشن ها معمولاً از همديگر جدا مي شوند و به هم متصل مي شوند كه براي حمل آسانتر باشديا بتوان تغيير شكل و سايز داد. معمولاً ميزها 2نفره ، 4 نفره يا 6 نفره هستند.

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید