آموزش رستورانآموزش هتلداریوبلاگ

رستوران داری

4.7/5 - (22 امتیاز)

رستوران داری

رستوران مكاني است براي استراحت و پذيرايي مهمانان كه با يك سري تجهيزات و وسايل به مهمان خدمترساني مي كند. در رستوران ، مهمان ساعتي را با پذيرايي و نوشيدني و محيطي آرام ، همراه با موسيقي و ريتم آرام و دلنواز و دلنشين پر مي كند.

رستوران يكسرويس دهي و پذيرايي از جايگاه هاي خاصي در سيستم مهمانداري و پذيرايي برخوردار است. در رستوران ، يك سري عوامل هستند كه به مهمان خدمت رساني مي كنند ؛ اينان عبارتند از :

1- كاپيتان اُردر (Captan Order)

2– سرميزبان (Head Waiter)

3- ميزبان (Waiter يا گارسون Garson)

4- كمك ميزبان (bus Boy)

5- مهماندار (Host)

يك رستوران بايد بهترين سرويس دهي را داشته و متنوع باشد. در واقع هتل بايد هم از نظر رستوران و هم اتاقها جاذبه داشته باشد تا مسافر جذب شود.در رستوران دو چيز مهم سرو مي شود: غذا و نوشيدني و به مسئول آن نيز مدير غذا و نوشيدني يا F & B (Food And Beverage Manager) مي گويند.

آموزش رستوران داریساختمان رستوران

رستوران ها در محل هايي ساخته مي شوند كه همجوار آشپزخانه باشند ؛ چون اين دو مكمل يكديگرند. بين رستوران ها و آشپزخانه فضايي موجود است كه باعث جلوگيري از انتقال سروصداي آشپزخانه به رستوران مي شود. درهاي ورود و خروج به آشپزخانه و رستوران نيز در اين ريكاوري باز مي شود. در اين فضا يك آينه وجود دارد كه براي نظم و انضباط ظاهري ، گارسون ها قبل از ورود به رستوران خود را در آينه نگاه مي كنند.

لوازم رستوران

لوازم رستوران شامل: ميزها ، صندلي ها ، ظروف سرويس ، گلدان ها ، روميزي ها و دستمال سفره ها مي باشد.

مشخصات كلي ميزهاي رستوران

معمولاً در رستوران ها ميزها بايد بدون لبه باشد. ميزها در شكل هاي مختلفي ، مثلاً: مربع ، بيضي و دايره اي وجود دارد.ميزهاي جشن ها معمولاً از همديگر جدا مي شوند و به هم متصل مي شوند كه براي حمل آسانتر باشديا بتوان تغيير شكل و سايز داد. معمولاً ميزها 2نفره ، 4 نفره يا 6 نفره هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سلام!

اگر سوال شما در سوالات متداول نیست ما آماده پاسخگویی هستیم

  • گروه آموزشی نوشیجان از سال 1384 با شماره ثبت 25673 فعالیت می نماید. و دارای نماد اعتماد و نماد ساماندهی از مرکز توسعه تجارت الکترونیک است که در قسمت پایین سایت قابل مشاهده است.
  • بعد از خرید هر فایل یا دوره شما می توانید نام خود را در نوار بالای سایت در جلو پنل کاربری مشاهده نمایید. اگر روی پنل کلیک نمایید وارد پنل کاربری شده و در آنجا از طریق دانلود ها به فایل دانلودی و دروره ها که با رنگ قرمز مشخص شده به دوره های آموزشی دسترسی خواهید داشت.
  • شما می توانید از طریق لینک زیر دوره مورد نظر خود را انتخاب نموده و جهت برگزاری دوره در محل خودتان با جهت مشاوره تماس بگیرید. https://www.nooshijanco.ir/karkonan
SocialSocialSocialSocialSocialSocialSocialSocialSocialSocialSocial