خانه / محصولات آموزشی / مسجد جامع عتیق اصفهان
مسجد جامع عتیق اصفهان

مسجد جامع عتیق اصفهان

جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

مسجد جامع عتیق اصفهان

این پروژه بصورت word بوده با حجم بسیار پایین  و کاربر می تواند بعد از دریافت فایل کلیه تغییرات لازم را روی آن اعمال نماید

مقدمه

نگین معماری ایرانی اسلامیخرید - مسجد جامع عتیق اصفهان

مدتی پس از ورود اسلام به ایران مردم به ساختن محل هایی برای عبادت یا به بیان دیگر به ساختن مسجد روی آوردند ولی نه مسجد با فرم وشکل امروزی آن بیشتر این مساجد نیز روی آتشکده ها ویا با تغیراتی روی آنها ساخته می شد .مسجد جامع اصفهان به همراه مسجد جامع فهرج یزد وتاریخانه دامغان وجامع زواره اولین مساجد ساخته شده در ایران اما نه یک مسجد ساده.

مسجد جامع اصفهان گنجینه هنر ایران ودر شمارشهکارهای معماری وجزو افتخارات این سرزمین محسوب می شود این مسجد مجوعه کاملی از بیان تاریخ فرهنگ و هنر این سرزمین است که با معماری کاربرد مصالح وتکنیک های مختلف ساخت به عرصه ظهور رسیده است .نکته جالب در ساخت مسجد جامع اصفهان سیر تاریخی ساخت آن است که ساخت این مسجد را به یک دوره و سبک محدود نکرده واجازه مشارکت سبک های معماری ایرانی وحتی اکثر اقوام حکمران این سرزمین را در ساخت اسن مسجد داده است که البته این مورد را به عنوان یکی از محاسن این بنا می توان منظور کرد .

وقتی از میان بازار گذر گاه هایی نه چندان بزرگ ما را به مسجد می رساند نمی دانیم که چه گنجینه ارزشمندی در پایان اینگذر گاه در انتظارمان است و وقتی وارد حیاط مسجد می شویم در میابیم که در کجا هستیم بله در مکانی با وسعتی نه چندان گسترده ولی با ارزش غیر قابل تصور . ما در مسجد جامع اصفهان هستیم مجموعه ای از تاریخ فرهنگ هنر معماری عشق ایرانی به هر کجا می نگریم هنر است وعشق که با تاریخ در آمیخته . باید جلوتر برویم وبیشتر دریابیم .

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید