آموزش رستورانآموزش هتلداریمقالات

موسیقی در رستوران

4.8/5 - (24 امتیاز)

موسیقی در رستوران

در انتخاب مکانی مناسب برای صرف غذا و استراحت، می‌توان معیاری مطمئن داشت تا در این انتخاب ما را همراهی کند؟معیارهایی مثل قیمت، عطر و طعم غذا، طراحی داخل رستوران، نحوهٔ سد.

موسیقی، به وجود آورندهٔ ارزش‌های عالی و ویژه‌ای است که هر تصویری را خلق می‌کند.طراحی داخلی، به کمک آن، کامل می‌شود و می‌تواند تجلی ایده‌ها باشد.

برای مثال اگر کافه‌ای به سبک Art Deco (هنر تزیینی قرن دهه ٢٠ و ٣٠) یا Retro ( هنر دهه ی ۴۰ و ۵۰ که ریشه در Pop Art دارد . هنری که در پاسخ به نیاز ویژه مدرنیته برای دیدن طرح های گرافیکی جسور و متهورانه بوجود آمد ) طراحی‌ شده باشد، باید از لوستر و مبلمان و تزیینات و نقاشی‌های درخشان استفاده کرد.

موزیک انتخابی فضاهای گفته‌شده می‌تواند Indie-pop (نوعی از موسیقی راک انگلیسی دهه ٨٠ که ریشه در یک گروه پانک اسکاتلندی دارد) یا R&B باشد. در حال حاضر تهیهٔ میز و صندلی‌های کوچکی که فضاهای گفته‌شده را بازسازی کند کار نه چندان سختی است.موسیقی انتخابی اینترنت کافه‌ها که سبک تکنولوژی محوری را می طلبد،  باید trance(نوعی موسیقی الکترونیک) یا House (نوعی موسیقی الکترونیک) باشد.

البته  با صدایی نه چندان بلند که مزاحمتی برای کار کردن مشتری ها ایجاد نکند.مبلمان این کافه بهتر است از فلز یا پلاستیک‌ یا جنس هایی ازین دست تهیه‌شده باشد تا همخوانی هر چه بیشتری با موسیقی و فضای کاربردی آن داشته باشد.

برای کافه‌هایی با سبک کلاسیک این امکان وجود دارد که از موسیقی‌های ملایم استفاده شود. در یک طراحی اصیل، صندلی‌های چوبی، که به‌خوبی بیانگر حال و هوای کلاسیک است دیده می‌شود.

فضاهایی که مبلمان ان‌ طرح‌های عجیب‌وغریب دارند،  موسیقی با سبک  Latina (موسیقی‌های آمریکای لاتین) یا lounge (موسیقی پاپ دههٔ ۵٠ -۶٠ که به شنونده احساس بودن در مکان یا فضایی خاص را می‌دهد) یا Beach House (نوعی موسیقی پاپ که در ٢٠٠۴ شکل گرفت) هماهنگی بیشتری خواهد داشت.
سبک های مثل Blues ، Jazz ، Country   و انواع خاصی از Rock هم انتخاب‌های خوبی برایکافه‌های هنری می تواند باشد.انتخاب خوب و بجای موسیقی، هماهنگی و استواری طراحی داخلی را پیش چشم مشتری دو چندان خواهد کردو در پایان خالق یک فضای ویژه می‌شود. همان چیزی که مشتری برای یک انتخاب مطمئن به آن نیاز دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا