آموزش نیروی خدماتی (اداری)دپارتمان آموزش

نحوه پذیرایی چای و نسکافه در بخش اداری

نحوه پذیرایی چای و نسکافه در بخش اداری

کافی شاپ

همیشه سه نوع مهمان در شرکت ها و ادارات دولتی و خصوصی تردد می نمایند که شامل :

  • مهمانان عادی
  • مهمانان ویژه
  • مهمانان خیلی ویژه

معمولا چای سیاه اصلی ترین نوشیدنی گرم است که در بخش های اداری توسط آبدارچیان آماده و سرو می شود. علاوه بر چای سیاه در جلسات طولانی معمولا از نسکافه های بسته بندی شده نیز استفاده می گردد.

طریقه پذیرایی توسط چای

در صورتی که باید از افراد در یک جلسه رسمی پذیرایی شود اول باید به این نکته توجه شود که آیا این جلسه داخلی است و یا اینکه خارج از محیط اداره ، شرکت و یا سازمان مهمان یا مهمانان در آن جلسه حضور دارند.اگر جلسه داخلی باشد آبدارچی بعد از ورود به اتاق کنفرانس ابتدا نزد رئیس جلسه می رود  وپذیرایی را از وی شروع می کند .

نفردوم جهت پذیرایی معمولا فرد مهم بعد از رئیس جلسه است که باید در سمت راست رئیس جلسه نشسته باشد.اما اگر در سمت چپ بود پذیرایی شونده بعد ، ایشان خواهد بود.البته ادامه پذیرایی بستگی به نوع میزهای موجود در آن شرکت یا اداره را دارد که در زمان آموزش توسط گروه آموزشی نوشیجان به صورت کامل توضیح داده می شود.

پیشنهاد می‌کنیم ببینید  20 دلیل برای توانمند سازی مدیران آژانس های گردشگری

اگر جلسه داخلی نبود و افرادی به عنوان مهمانان در آن جلسه حضور داشتند معمولا پذیرایی از ارشد ترین فرد آغاز می شود و ادامه دار و باز هم بسته به نوع میز پذیرایی انجام می گیرد.

پذیرایی توسط نسکافه ها

دو نوع نسکافه در بازار وجود دارد:

1-نسکافه فله 

2-نسکافه بسته بندی

جهت آماده سازی نسکافه به صورت فله بسته به زائقه ی افراد دارد. اگر آنها دوست دارند نسکافه تلخ بخورند باید بیشتر نسکافه ریخته شود و کمتر شیر بریزیم و در صورتی که افراد علاقه ای به نسکافه تلخ ندارند استفاده از شیر بیشتر جهت تهیه نسکافه منطقی تر به نظر می رسد.

اما نکته مهم در آماده سازی هر دو نسکافه این است که اول باید نسکافه را داخل فنجان بریزیم بعد آب جوش را اضافه نمائیم. آنچه در پذیرایی توسط انواع نسکافه مهم به نظر می رسد این است که قرار دادن دستمال کاغذی  و قاشق چای خوری در نعلبکی یک الزام می باشد.

پیشنهاد می‌کنیم ببینید  آموزش انواع پذیرایی+فیلم

پذیرایی در اتاق مدیریت نیز شامل نکاتی است که همیشه در دوره های حضوری موسسه نوشیجان به آن پرداخته می شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن