آموزش گردشگریمدیریت گردشگری

کارشناس رسمی دادگستری ایرانگردی و جهانگردی

5/5 - (2 امتیاز)

کارشناس رسمی دادگستری ایرانگردی و جهانگردی

معمولا افرادی که از طریق آژانس‌هایی گردشگری مسافرت می‌نمایند به دلیل عدم تعهد آژانس‌های مسافرتی وعده‌های داده شده با مسافران دچار مشکل می‌شوند، گاهی نیز مسافران به صورت شخصی با یک هتل اختلاف پیدا می‌کنند. گاهی پیش می آید که یک فرد ممکن است به خاطر عدم کیفیت و کمیت با رستوران اختلاف داشته باشد .

در زمان بروز چنین اختلافاتی که در ادامه بیشتر به آن‌ها پرداخته می‌شود . افراد معمولا برای دادخواهی به اصناف و یا اتحادیه‌ها و یا اینکه در بخش گردشگری به معاونت گردشگری مراجعه نمایند . که در این میان با توجه به دوستی فیمابین کارکنان اصناف و اتحادیه‌ها با اعضا ممکن است حق خواهان ضایع گردد .

اکثر افرادی که با فروشندگان خدمات هتلداری و گردشگری اختلاف نظر پیدا می‌کنند نمی‌دانند که می‌توانند ،حق خود را از طریق مراجع قانونی و دادگستری‌ها با طرح شکایت پیگیری نماید .در صورتی که خواهان از خوانده در هر شغلی که مرتبط با گردشگری ، هتلداری و رستوران و تالار پذیرایی باشد،شکایت نماید قضات جهت اعلام رای نهایی از کارشناسان رسمی در حوزه مرتبط خواستار نظر کارشناسی می‌شوندو اکثرا رای خود را بر اساس نظر کارشناسان می‌دهند.

پیشنهاد می‌کنیم ببینید  سازمان جهانی جهانگردی

البته هر شخصی که طرح دعوی می‌نماید قبل از رای  قاضی به صورت شخصی از کارشناس معتبر در زمینه هتلداری و گردشگری می‌تواند اظهارنظر دریافت کرده و نظر مهر و امضا شده کارشناس رسمی دادگستری ایرانگردی و جهانگردی را روی پرونده خود ثبت نماید .

صلاحیت های کارشناس رسمی دادگستری در زمینه ایرانگردی

  1. بررسی و رد اظهارنظر در امور مرتبط با مسافرت‌های سیاحتی و زیارتی
  2. بررسی و رد اظهارنظر در خصوص استفاده از اماکن پذیرایی
  3. بررسی و رد اظهارنظر در خصوص استفاده از اماکن اقامتی
  4. بررسی و اظهارنظر در خصوص موقعیت محلی اماکن اقامتی ، پذیرایی و آژانس‌های مسافرتی
  5. تعیین حق الامتیاز و درجه‌بندی در امور تخصصی مربوط

موضوعات مختلف منشعب از صلاحیت‌های فوق‌الذکر می‌تواند در بر گیرنده فعالیت‌ها یکارشناس رسمی ایرانگردی و جهانگردی باشد که از فوت مسافران گرفته تا مشکلات مالی فیمابین مسافران و آژانس ها یا شرکاء در رستوران –تالار پذیرایی- هتل و… در دستور کاری کارشناس قرار می‌گیرد.

پیشنهاد می‌کنیم ببینید  گردشگری در ایران

اگر در حوزه استان اصفهان به دنبال کارشناس هستید می‌توانید با حسین رحمتیان به عنوان تنها کارشناس رسمی دادگستری اصفهان درزمینه هتلداری و گردشگری با  واریز هزینه هزینه به حساب کانون رسمی دادگستری جهت مشاوره و اظهار نظر کارشناسی به شخصیت‌های حقوقی و حقیقی از طریق سایت www.nooshijanco.ir  و یا شماره همراه 09133113715 تماس حاصل نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا