مذاکره و مدیریت جلسهکسب و کار

شش مهارت اصلی در مذاکره

4.7/5 - (3 امتیاز)

شش مهارت مذاکره در یک فیلم

  1. ´آمادگی کامل
  2. ´هدف گذاری  و تعیین مرزها و محدودیت ها
  3. ´مهارت خوب گوش دادن
  4. ´شفافیت در ارتباط کلامی
  5. ´دانستن اینکه کجا و چگونه دکمه توقف را فشار دهید
  6. ´دانستن اینکه  چگونه به توافق برسید

مهارت مذاکره در فیلم «بعدازظهر سگی»

احتمالاً بهترین فیلمی است که به مذاکره مربوط می‌شود.خیلی‌ها این فیلم کلاسیک را تماشا کرده اند. فیلم بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است که گروهی تبهکار، بانکی را سرقت می‌کند و داستان سرقت بانک به گروگان‌گیری منجر می‌شود . پلیس محلی تلاش می‌کند مشکل را حل کند، اما چون موفق نیست اف بی آی وارد عمل می‌شود و مذاکره را با تبهکاران شروع می‌کند. تمامی شش اصل اولیه مذاکره در این فیلم به شکل کامل نشان داده شده است. درباره این اصول به طور خلاصه بدون اینکه داستان فیلم را به طور کامل بازگو کنیم توضیح می‌دهیم.

آمادگی: به سرعت متوجه می‌شوید که تبهکاران برای گروگان‌گیری آمادگی قبلی ندارند.آنها برای سرقت از بانک آمده اند، نه گروگان‌گیری. دقت کنید که پلیس در طول فیلم چگونه در حال جمع آوری اطلاعات دربارة مردی است که گروگان‌ها را نگهداری می‌کند.پلیس از تمامی منابع اش استفاده می‌کند تا اطلاعات کافی درباره این مرد به دست بیاورد .

پیشنهاد می‌کنیم ببینید  تحلیل و تماشای فیلم فارست گامپ در nlp

هدف گذاری و تعیین مرزهای : پلیس حتی پیش از شروع مذاکره مرزهایی را تعیین کرده است.هدف آنها آزادی گروگان ها است . هنگامی که گروگانی زخمی می‌شود،آنها به سرعت تلاش می‌کنند متوجه شوند چرا آسیب دیده است.اگر دلیل جراحت او تصادفی است،مذاکرات را ادامه می‌دهند و در غیر این صورت دیگر مذاکره معنا ندارد. در طول مذاکره آنها هرگز هدفشان را فراموش نمی‌کنند .

لطفا فیلم دوازده مرد عصبانی که مرتبط با مذاکره می باشد را از اینجا مشاهده نمایید 

گوش دادن و ارتباط شفاف و صریح:در مذاکره این اصل ثابت است.پلیس همواره در حال گوش دادن به روال مذاکره است و هرگز سخن بی‌جایی به زبان نمی‌آورد. مأمور اف بی آی هنگامی که با دزدان ملاقات می‌کند،رفتاری دارد که نشان دهنده اعتماد به نفس و اقتدار اوست .

مهارت مذاکره

فشردن دکمه توقف: پلیس همواره مراقب است چه زمانی باید دکمة توقف مذاکره را فشار دهد. وظیفه یکی از افسران فقط این است که رفتارهای احساسی و هیجانی تبهکاران را زیر نظر داشته باشد.

پیشنهاد می‌کنیم ببینید  بکار گیری مهارت های نرم در محیط شغلی

توافق : پلیس همواره هدفش را در ذهن دارد.دقت کنید که چند بار آنها تلاش می‌کنند به توافق مورد نظرشان برسند .

اگر لازم است بیش از یکبار این فیلم را تماشا کنید.با هر بار تماشای فیلم متوجه می‌شوید که مهارت‌هایی که درباره اش حرف زدیم تا چه اندازه در مذاکرات حساس اهمیت دارد. حتی می‌توانید هنگام تماشای فیلم نکاتی را که به نظرتان جالب است،یادداشت کنید .

این فیلم به قدری جالب و مهم است که حتی در آموزشگاهها پلیس و هم مذاکره برای آزادی گروگان‌ها نمایش داده می‌شود. من نیز در دوره های آموزشی ام از آن استفاده می‌کنم .

دانلود فیلم بعد از ظهر سگی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا