آموزش پذیرایی و تشریفاتفیلم آموزشی تشریفاتمقالات

فیلم غذاهایی که می توان با دست خورد (finger food)

4.7/5 - (24 امتیاز)

فیلم غذاهایی که می توان با دست خورد (finger food)

آیا می دانید در میز غذا خوری رسمی و بین المللی می توانید از انگشتتان برای خوردن غذا استفاده نمود.آیا می دانید بعد خوردن غذا های انگشتی چگونه باید دستمان را تمیز کنیم.آیا می دانید چه زمان باید از جام انگشت شوی استفاده کرد.آیا می دانید جام انگشت شوی چه ویژگی هایی دارد.با دیدن این فیلم به سوالات خود دست پیدا می کنید.

شیوه بکارگیری از کاسه انگشت شویی
این کاسه سنتی پس از غذای اصلی و پیش از دسر کاربرد دارد و چرایی(دلیل) آن برای این است که اگر دستان ما پس از غذای اصلی نیاز به پاک شدن داشته باشد ما دستان خود را پاک کنیم.
پیشخدمت برای ما یک بشقاب می آورد که درون آن یک دستمال کاغذی و روی آن یک کاسه آب است که می تواند با یک گل یا برشی از لیمو آراسته شده باشد. که نباید گل یا لیمو را برداریم سپس ما سر انگشتان یک دست را در آب می کنیم و به تندی می شوییم سپس دست خود را به سوی پای خود می بریم و با دستمال سفره خسک می کنیم این کار خشک کردن باید به گونه ای باشد که کسی نبیند سپس برای دست دیگر این کار را انجام می دهیم هر بار یک دست را پاک می کنیم و سپس خشک می کنیم و هنگامی که این کار پایان یافت کاسه را همراه دستمال کاغذی زیر آن برمیداریم و سمت چب بشقاب جایی که بشقاب نان در غذای اصلی بود می گذاریم و بشقاب، بشقاب دسر ما می شود. سپس قاشق و چنگالی که در بالای بشقاب گذاشته شده را برداشته قاشق را در سوی راست و چنگال را در سوی چپ بشقاب می گذاریم. دستمال و کاسه در سوی چپ بشقاب می ماند تا پیشخدمت آنها را بردارد.

پیشنهاد می‌کنیم ببینید  نگاهی به علل ضعف صنعت گردشگری در ایران

 این فیلم  در مرکز آموزش هتل داری و گردشگری نوشیجان دوبله شده است.

 

غذاهایی که می توان با دست خورد (finger food)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا