خانه / محصولات آموزشی / محصولات گردشگری / ورزش های زورخانه ی در ایران باستان
ورزش های زورخانه ی ایران باستان

ورزش های زورخانه ی در ایران باستان

جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

دانلود فایل ورزش های زورخانه ی در ایران باستان به صورت word

بنیادهای ورزش زورخانه یی درایران باستان:

ازهمان آغاز درایران کهن ورزش و مسئولیت اخلاقی همزاد وهمراه بوده اند. پاسداری از زندگی خانوادگی و قومی و ملی در برابر تجاوزات بیگانگان بدن نیرومند و چابک و مقاوم را ایجاب میکرده و این امر بدون درک مسئولیت اخلاقی به خاطر دفاع از مقدسات و نوامیس انسانی نمی توانست میسرباشد.

ازاین رو ورزش درایران دیرین و باستان هم در کسب فضایل اخلاقی وهم درهدفهای نظامی و جنگی شکل گرفته است. در دوره اوستا بنابر اموزشهای زرتشت ،سلامت بدن و تربیت بدنی از فرایض فرد فرد ایرانیان شمرده میشد زیرا، معتقد بودند  که سلامت روح افراد وابسته به سلامت بدن است.

در یسنا 9 فقره 19 آمده که یک انسان اوستایی ضمن 5 چیز که از اهورامزدا درخواست میکرد ،اول بهشت و دوم قوت بدن بود روش آموزش و پروزش معنوی و بدنی که ازعصر مادها تا زمان شاهنشاهی هخامنشیان در(پازارگاد در دربار ایران برقرار بود .درتمام ممالک شرقی نظیرآن دیده نشده بود و به طوری توجه یونانیان به آن جلب شد که از زمان هردوت به بعدان روش تعلیم و تربیت را از ایرانیان فراگرفته در یونان رواج دادند).

پلوتارک می نویسد(درایران رشادت و تناسب اندام از محاسن جوانان شمرده میشود وایرانیان میکوشند به وسیله ورزش وحرکات مختلف دیگر بر زیبایی بدن خود بیفزایند).

مورخین یونان باستان درموارد متعدد دیگراز ورزش های پهلوانی وجنگی ایران باستان سخن میگویند: گزنفون در کتاب کوروشنامه از ورزش های گوناگون که به جوانان ایران آموخته میشد یادمیکند، ( ایرانیان اقسام دانستنیها را فرا میگرفتند وچون تمام این مراحل را میگذراندند به خصال پهلوانی متمایز می گشتند وآنان را گردک یعنی( جوان گرد) می نامیدند.

درباره ی گروه آموزشی نوشیجان

گروه آموزشی نوشیجان حـاصل یـک تفـکر تـحول گـرا و خلاق مـحور اسـت ، فـعالـیت ما بر سه محور آموزش حضوری در محل کارشما، آموزش های غیرحضوری(مجازی) و محصولات آموزشی می چرخد و تمام سعی ما بر این خواهد بود که همیشه مشتریانی راضی و وفادار گرد هم آوریم.
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید