کارگاه وسمینارها

دوره اتیکت هتل داری

5/5 - (1 امتیاز)

بسمه تعالي

 دوره اتيكت هتل داري

دوره اتيكت هتل داري احتراماً در تاريخ 7 و 8 تيرماه 1401 دوره اتيكت و ارتباط مؤثر در هتل داري در مجموعه اقامتگاهي پازارگاد جهت نيروهاي پذيرش و خانه داري آن مجموعه برگزار گرديد.

در ابتدا بايد به عرض برسانم آنچه در كنترل و همراهي پرسنل اهميت زيادي دارد، ديده يا ناديده شدن يك نيروي كاري است، وقتي كه نيرویي به بهترين شكل ممكن به وظايفش عمل مي‌كند و با شخصي كه تعهد صددرصدي ندارد در يك كفه ترازو قرار مي‌گيرد از اينجا. نطفه كم‌كاري و بي‌انگيزگي در شغل مورد تصدي شكل مي‌گيرد و جهت رفع اين معضل مي‌بايست از طريق چك ليست‌هاي كنترلي بين نيروهاي متعهد و مسئولیت پذير و پرسنل نامتعهد تمايز ايجاد نماييم.

آنچه در ابتدا توجه اينجانب را جلب كرد طرح خاص لباس پرسنل خانه‌داري بود كه چندان جذاب و جالب به نظر نمي‌آمد و پيشنهاد مي‌شود از پيراهني با طرح ساده اما با رنگي متفاوت از پرسنل پذيرش براي دوستان خانه‌داري انتخاب گردد. اين امر به پرسنل ما شأن و شخصيت مي‌دهد و از حالت نيروي صرفا خدمات کارگری خارج مي‌نمايد.

پیشنهاد می‌کنیم ببینید  آموزش پذیرایی رسمی در شرکت بین المللی اریسا

اتیکت هتل داری

در وهله بعدي آنچه براي پرسنل خانه‌داري اهميت ويژه‌اي دارد اين است كه مورد احترام واقع شوند تا آرامش در محيط كاري شكل بگيرد و درک اينجانب از شاغلین بخش خانه‌داري عدم روحيه شاد در انجام امور محوله بود و اين امر مستلزم صحبت تك به تك از طريق مديران با برخي از همكاران در بخش خانه‌داري است.

 در پايان برخي از دوستان يا كلاً در دوره حاضر نشدند و يا اينكه زمان بعد از ظهر را شركت نكردند كه در صورت عدم پيگيري باعث دلسردي و بي‌انگيزگي در بين نيروهايي می شود كه كل دوره را با انگیزه شركت كردند. و دوره های آتی را با چنین مشکلاتی روبرو می کند

همچنین از شما درخواست مي‌كنم با توجه به اينكه پرسنل شما در دوره‌هاي مختلف هتلداري شركت نموده‌اند بازخورد اين دوره را به اينجانب اطلاع دهيد .

حسین رحمتیان

مدرس هتل داری و توسعه مهارت های شغلی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا